"בקרוב אצלנו" - המיזם לפיתוח הסביבה העסקית המקומית

בעקבות מחקר עומק שבוצע במסגרת קרן בלומברג , אותרו שלושת המצוקות המקשות על עסקים לצלוח את שנותיהם הראשונות:

3

חוסר הלימה בין הביקוש בשוק למוצרים אותם מציע העסק

2

 עודף חסמים ביורוקרטיים וקושי לציית להם

1

  היעדר יכולות ניהוליות מספיקות

אנו מסייעים בהפעלת הסקר ומעניקים את הכלים הממוחשבים לניתוח המידע ופילוחו לשימוש העירייה בכל עת ומלווים את העירייה בשעות ייעוץ בהטמעת חווית לקוח אפקטיבית והתאמת כלי הסיוע השונים לכל בעל עסק ויזם המגיעים לעיין במפת הביקושים ובכלל.

הפרוייקט, אשר  הציג הישגים מרשימים בירושלים ובמקומות נוספים , מוטמע על ידינו כיום בהצלחה בשלבים שונים בערים שונות ברחבי הארץ, בתמיכת הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים.

שימו לב – על פי נהלי משרד הכלכלה, הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים תתמוך בהפעלת המיזם בהתאם לכללי הסוכנות

פרוייקט בקרוב אצלנו נותן מענה לשלוש האתגרים הללו ומסייע בהגדלת שרידות העסק וחיזוק הסביבה העסקית המקומית.

במסגרת הפרוייקט נערוך סקר תושבים רחב היקף אשר יבדוק מה הם צרכי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר וישרטט מפת ביקושים בפילוח לפי שכונות, נתונים דמוגרפיים ועוד. מפת הביקושים תוצג ליזמים המבקשים לפתוח עסק בעיר ו/או לעסקים קיימים המבקשים להתרחב ולהתייעל.  כל עסק שיגיע להכיר את הביקושים הרלוונטיים עבורו יקבל סל כלים ושירותים שיעזרו בניהול העסק, ובהם הכשרות וליוו של מעוף וכלים נוספים אותם מעמידה המדינה וכן סיוע ביורוקרטי מקדים שיפחית את הקושי הרגולטורי.

welo.png
Asset 5.png
welo.png
 

כיצד זה עובד

פרוייקט בקרוב אצלנו נותן מענה לשלוש האתגרים הללו ומסייע בהגדלת שרידות העסק וחיזוק הסביבה העסקית המקומית.

במסגרת הפרוייקט נערוך סקר תושבים רחב היקף אשר יבדוק מה הם צרכי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר וישרטט מפת ביקושים בפילוח לפי שכונות, נתונים דמוגרפיים ועוד.

15.png

שלב א׳

 

כיצד זה עובד

פרוייקט בקרוב אצלנו נותן מענה לשלוש האתגרים הללו ומסייע בהגדלת שרידות העסק וחיזוק הסביבה העסקית המקומית.

במסגרת הפרוייקט נערוך סקר תושבים רחב היקף אשר יבדוק מה הם צרכי התושבים, העובדים והמבקרים בעיר וישרטט מפת ביקושים בפילוח לפי שכונות, נתונים דמוגרפיים ועוד.

שלב א׳

כיצד זה עובד

בשלב הראשון, נאבחן את ממשקי העבודה של העירייה עם עסקים ויזמים בעיר, נלווה את הגורמים העירוניים בבניית חווית לקוח חדשה ליזמים ובעלי עסקים בעיר ונתכן את סל הכלים שיקבלו על מנת לתמוך בהצלחת העסק.

15.png

שלב א׳

1.png
9.png

כנס עסקים מקומי

יצירת מנגנון ליווי היזמים ובעלי העסקים

13.png
12.png

קול קורא ליזמים ובעלי עסקים

ניתוח פערים במגזר העסקי המקומי

שלב ב׳

17.png

סקר ביקושים

שירותים נוספים

לרגל מאמצי המדינה והרשויות המקומיות ליציאה ממשבר הקורונה ולתמיכה בקהילה העסקית בעירם, אנו מציעים לכל רשות מקומית אשר תפעיל כעת בתחומה את פרוייקט "בקרוב אצלנו" ע"פ הנוהל של משרד הכלכלה שלושה מוצרים נוספים של חברתנו שיסייעו לרשות ולעסקים הקטנים והבינוניים בתחומה לחזור למסלול צמיחה מהיר המקומית.

88.png

קניון און-ליין מקומי

עידוד צריכה מקומית על ידי קהילת התושבים וכן חשיפת העסקים המקומיים לקהלי יעד חדשים, עסקיים ופרטיים

אנו ננגיש עבור העסקים בעיר פלטפורמה ובה ניתן לבנות בקלות ובמהירות חנות אינטרנטית עם אפשרות מכירה און-ליין לתושבי האיזור, על מנת להגיע לקהלי לקוחות נוספים בתקופה מורכבת זו. הפלטפורמה פשוטה מאד וידידותית ובתוך שעות ספורות יכולה כל חנות לעבור למכירה מקוונת.

את החנויות נרכז ב"קניון" און-ליין מקומי אשר יציע את כל אפשרויות הרכישה. את הקניון ניתן להנגיש לתושבים בכל האמצעים הפרסומיים והשיווקיים של העירייה. אנו נלווה את הטמעת הפלטפורמה, הפצת הקישור לקניון וגיוס לקוחות ומוכרים למיזם הייחודי.

66.png

פורטל עסקים מקומי 

אנו נבנה עבור הרשות פורטל עסקים שיכלול את כל המידע שעסקים צריכים מהרשות על מנת לצלוח את משבר הקורונה ולחזור למסלול של צמיחה כלכלית.

הפורטל יכלול:

  • ריכוז הסיוע והשירותים העירוניים והממשלתיים הניתנים לעסקים בעיר

  • ריכוז חדשות רלוונטיות לעסקים קטנים ובינוניים הקשורים למשבר הקורונה

  • עמוד שאלות ותשובות נפוצות של עסקים עם אפשרות להפניית שאלות לפונקציה הרלוונטית ברשות

  • הפנייה לפלטפורמת בניית עסק אינטרנטי חינם* על מנת להגדיל את מכירת המוצרים והשירותים גם בתקופות של ריחוק חברתי

  • דרכי התקשרות עם העירייה, קישורים לעמודי הרשתות החברתיות ועוד עמוד למענה על סקר העסקים המקומי

את פורטל העסקים המקומי וסקר העסקים נסייע למעוצה המקומית להפיץ בדרכים מגוונות לעסקים בתחומה.

77.png

סקר עסקים מקומי

במקביל להפעלת סקר הביקושים, נפעיל מיידית סקר עסקים בקרב בעלי העסקים ברשות לאיתור צרכיהם, האתגרים הרלוונטיים ליציאה מהמשבר וכן להצפת פתרונות שיכולה להציע העירייה על מנת לסייע בעומס הרגולטורי, להגדיל את תנועת הלקוחות ולחזק את האמון בין העסקים לעירייה. לצד תוצאות הסקר המפולחות, נציג הצעות קונקרטיות בתחום המדיניות העירונית ובתחומים נקודתיים לסיוע מיידי לקהילת העסקים המקומית המתבסס על ניסיון רב שנים ומגוון בתחום הפיתוח הכלכלי המקומי.

 
welo.png

זה הזמן להטמיע את מיזם

"בקרוב אצלנו" אשר לו הישגים מוכחים וכן סל מוצרים ושירותים להזנקת העסקים בתחומי העיר

9999.png
 

על היועצים

ליאור שבו

יזם סדרתי, בין השאר יוזם והוגה מיזם "בקרוב אצלנו".

יועץ אסטרטגי ומנהל פרויקטים. מייסד "הפרלמנט הירושלמי", רשת עמיתים חברתית ומקצועית של ירושלמים מתחומי העסקים, יזמות חברתית, מדיניות ציבורית, אקטיביזם, עיתונות ופוליטיקה. בשנים האחרונות ניהל את תחום פיתוח כלכלי בצוות "בלומברג" לחדשנות עירונית בירושלים והוביל במסגרת זו פרוייקטים ועיצוב מדיניות בתחום הפיתוח העסקי העירוני וכן יזם שיתופי פעולה בין המגזר הפרטי, המגזר הציבורי והמגזר החברתי לקידום סביבה עסקית ויזמות במטרופולין ירושלים. בעברו ניהל פיתוח עסקי בחברת טכנולוגיות תיירות בין לאומית, היה בעלים של עסקים מסוגים שונים והיה שותף ויזם במגוון פרוייקטים עסקיים וציבוריים בעיר ירושלים ומחוצה לה.

16804357_10155039418150908_9190880664447

נטע-לי גרייבר

מומחית בפיתוח והפעלת אסטרטגיה למהלכים חברתיים וציבוריים.

מלווה למעלה מעשור גופים משפיעים רבים בחברה הישראלית, לשעבר מנכ"לית הסתדרות העצמאים ומובילת "מחאת החמורים" שעסקה בקשיים שבעלי עסקים קטנים ועצמאים עומדים בפניהם.  בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותקשורת ותואר שני בתקשורת עם התמחות בדוברות ויחסי ציבור, שניהם מאוניברסיטת חיפה. שימשה ראש קורס תקשורת דוברות ויחסי ציבור ביחידה ללימודי חוץ של אוניברסיטת בר אילן.

20615941_10155685314027948_5435252321537

ברק הרשקוביץ

מומחה למדיניות בתחום סביבה ידידותית לעסקים קטנים.

בין השאר חוקר בתחום חסמי עסקים קטנים במסגרת המיזם המחקרי-ציבורי "שולה המוקשים" וחבר בועדה לקידום עסקים של עיריית תל אביב. לשעבר יועצו לפיתוח כלכלי של ראש העיר ירושלים לשעבר ניר ברקת במסגרת זו הטמיע רפורמות ופרוייקטים בתחומים עסקיים מוניציפליים. בעל ניסיון עשיר בפעילות מטה מקצועית, פוליטית ותקשורתית במרחב המוניציפלי וכן עבד בתפקידים בכירים מגוונים בקמפיינים פוליטיים ברמה המקומית, מפלגתית וארצית. בעל בתואר ראשון בפוליטיקה וממשל מאוניברסיטת בן גוריון ובוגר תכנית יוקרתית  באוניברסיטת ניו יורק.

Barak-5.jpg
צור קשר

תודה על פנייתך